0
0.00 
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Kamienie do akwarium

Kolorowe kamienie do akwarium, czyli jak urozmaicić wygląd swojego akwarium

Wiele osób decyduje się na adopcję lub kupno zwierzęcia z różnych względów. Niekiedy w ten sposób pomagamy opuszczonym lub porzuconym stworzeniom, dając im dom. Czasem szukamy dla siebie towarzysza, z którym będziemy mogli spędzać czas. Często też chcemy mieć przyjaciela, który wiernie będzie czekał na nasz powrót do domu i cieszył się na nasz widok. Wystarczy zajrzeć do pierwszego z brzegu sklepu zoologicznego, żeby przekonać się, że w kwestii wyboru zwierzaka dla siebie mamy szeroki wachlarz możliwości. Pies, kot, chomik, szczur, królik, agama, wąż – to tylko kilka potencjalnych wariantów. Oczywiście pupila powinniśmy wybierać świadomie i odpowiedzialnie. Jeśli decydujemy się na psa, musimy zapewnić mu odpowiednią ilość ruchu, regularne spacery i towarzystwo. Jeżeli całe dnie spędzamy poza domem, zwierzę nie będzie szczęśliwe. Jednak to, że pracujemy dużo lub na różne zmiany, nie oznacza, że nie możemy mieć pupila. Alternatywą w takiej sytuacji mogą być rybki akwariowe. Nie wymagają one dużo zachodu, wystarczy pamiętać o karmieniu i regularnej wymianie wody. Dodatkowo rybki i akwarium, w którym żyją, stanowić mogą przepiękną ozdobę wnętrza naszego domu.

Wyposażenie akwarium – kamienie, rośliny i inne ozdoby

Akwarium, oprócz pełnienia funkcji mieszkania dla wodnych stworzeń, może być wspaniałym elementem dekoracyjnym. Ładnie urządzony zbiornik potrafi wnieść do pomieszczenia dużo życia, urozmaicając wystrój i przyciągając wzrok domowników i gości skuteczniej niż ogromny telewizor! Jednak nie wystarczy tylko nalać do akwarium wody z kranu i wpuścić kilku ryb, żeby cieszyć można było oczy efektem. Jeżeli chcemy osiągnąć najlepsze rezultaty, powinniśmy zadbać o odpowiednie warunki dla naszych wodnych podopiecznych. Należy zaplanować wygląd wnętrza zbiornika, dobrać odpowiednie elementy. Umiejętnie urządzone akwarium może przypominać małe dzieło sztuki. O czym musimy pomyśleć przed wybraniem się na zakupy, żeby nasze starania przyniosły oczekiwane rezultaty?

Jeśli już wybierzemy właściwy zbiornik, powinniśmy skupić się na tym, co chcemy włożyć do środka. Wnętrze powinno przypominać warunki panujące na dnie naturalnych zbiorników wodnych. Warto zadbać o to, by rybki miały możliwość znalezienia schronienia. Trzeba wybrać rośliny, kamienie i skały, oświetlenie, pompkę akwariową oraz inne ozdoby, urozmaicające wygląd. Jeśli chcemy, żeby nasze ryby miały zapewnione wiele zakamarków, w których mogłyby się ukryć, powinniśmy zainwestować w dużo roślin i skał, jednak pamiętajmy, że nietrudno przesadzić – im więcej elementów dekoracyjnych, tym trudniej może być dostrzec zwierzęta zamieszkujące akwarium.

Jedną z kluczowych decyzji jest też wybór odpowiedniego podłoża – pasujących do całości kamieni do akwarium.

Kamień do akwarium – rodzaje kamieni

Na rynku dostępne są różne rodzaje kamieni do akwarium. To, jakie podłoże wybierzemy, zależy wyłącznie od nas. Jednak warto zadbać o to, by elementy składowe współgrały ze sobą. Kolorystyka i styl „wystroju wnętrza” akwarium może nie sprawi wielkiej różnicy naszym rybkom, ale nam na pewno przyjemniej będzie spoglądać na spójny i przemyślany obraz niż na chaos wywołany wrzuceniem do zbiornika różnych przedmiotów bez ładu i składu.

Kamienie do akwarium znajdziemy w wielu wariantach. Popularne są drobne kamienie w neutralnych kolorach. Przykładem może być kamień Bardigilio o subtelnym szarym odcieniu. Taki produkt nie będzie dominował w akwarium i nie będzie odciągał uwagi obserwatora od ryb oraz elementów dekoracyjnych. Zamiast tego będzie stanowił bezpieczne i eleganckie tło dla głównych atrakcji zbiornika. Podobnie wygląda sprawa w przypadku kamieni Bianco Carrara – ich delikatny szary kolor będzie stanowić idealne podłoże dla harmonijnego wizualnie akwarium. Warte uwagi są również kamienie do akwarium Nero w kolorze czarnym. Mogą one pięknie kontrastować z użytymi do dekoracji jasnymi elementami.

Wiele osób decyduje się też na bardziej odważne warianty i stawia na wyraziste, żywe kolory. Dla nich również nie brakuje ciekawych propozycji produktów z kategorii kamieni do akwarium. Przykładem produktów tego typu jest kamień Blue Genzana, który odznacza się przepięknym odcieniem niebieskiego. Uzupełnieniem dla podłoża tego rodzaju mogą być rośliny i ozdoby utrzymane w ciepłych kolorach (np. czerwieni) – takie kontrastowe zestawienie pozwoli na otrzymanie ciekawego efektu. Verde Ciaro z kolei jest przedstawicielem kamieni do akwarium w kolorze zielonym. Taki odcień przywodzi na myśl wodorosty i rośliny naturalnie występujące w wodnych zbiornikach. Jest żywym, a zarazem spokojnym kolorem, na który przyjemnie się patrzy.

Jak widać, na rynku możemy znaleźć kamienie do akwarium w różnych wariantach kolorystycznych. Planując zakup akwarium, warto przejrzeć dostępne kategorie i przemyśleć, jaki rodzaj kamieni będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Login

Lost your password?