0
0.00 
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Hurtownia kamienia Głogów – kamień, dodatek do każdego ogrodu

Hurtownia kamienia Głogów – kamień, dodatek do każdego ogrodu

Ogrody, w których królują same rośliny, przestają być modne. Z biegiem czasu styl urządzania przestrzeni wokół domu znacznie się zmienił. Stawiamy na prostotę, przemyślane dodatki, symetrię i porządek. Coraz częściej głównym elementem każdego ogrodu staje się kamień dekoracyjny. Dzięki niemu jesteśmy w stanie bez problemu podzielić wizualnie przestrzeń i bez wysiłku całkowicie odmienić ogród.

Hurtownia kamienia Głogów sprawia, że zakup wymarzonego kamienia przestaje być problemem. Oferujemy ogromny wybór kamieni z niemalże całego świata. Najpopularniejsze rodzaje kamieni pochodzące z Polski to: grys granitowy, grys bazaltowy, gnejs, kora kamienna, wapień czy łupek szarogłazowy. W ofercie mamy również topowe rodzaje kamieni, takich jak biały otoczak Thassos czy zaskakujący czarny otoczak Nero.

Jeśli chodzi o wykorzystanie kamienia w ogrodzie, pomysłów jest wiele i każdy będzie w stanie stworzyć aranżację idealną dla siebie. Przy tak bogatej ofercie kamieni ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Najczęściej można spotkać się z kamieniami rozłożonymi przy rabatach kwiatowych, jest to zdecydowanie najprostszy sposób na całkowite odmienienie ogrodu. Wybór kamienia zależy od nas i jest całkowicie dowolny. Do rozłożenia przy rabatach polecamy głównie kamienie w drobniejszej frakcji, będą ładniej wyglądać i bez problemu przykryją podłoże. Kolejnym bardzo ciekawym wykorzystaniem kamieni w ogrodzie jest skalniak. Na skalniak składają się głównie większe kamienie o nieregularnych kształtach. Dają bardzo naturalny efekt i same w sobie są dekoracją. Kamienie ogrodowe nadają się do usypywania dróżek. Kamienne ścieżki wykonane mogą być zarówno z drobnych, jak i większych kamieni.

Ogrodzenia gabionowe – czy warto i jaki rodzaj kamienia wybrać

Kosze gabionowe to rozwiązanie, które dopiero od niedawna zaczęło być doceniane przez większość osób. Czym są te kosze? Gabiony to nic innego jak siatka wykonana ze stali i wypełniona kamieniami. Do wypełnienia używa się kamieni większych niż oczka, tak aby mieć pewność, że kamienie nie wypadną z koszy.

Wybór rodzaju kamieni do gabionów jest całkowicie dowolny. Dobrze sprawdzi się w nich bazalt czy granit, oba rodzaje są bardzo wytrzymałe, więc z ogrodzeniem nic złego się nie stanie. Wybierając korę kamienną, zyskamy bardzo naturalnie wyglądające ogrodzenie, które będzie pięknie połyskiwać w słońcu. Dla osób, którym zależy na tym, aby ogrodzenie było jednocześnie dekoracją, polecamy grecki otoczak Thassos. Śnieżnobiałe ogrodzenie będzie pięknie komponować się z każdą elewacją, a sam kamień z pewnością przyciągnie uwagę każdego.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dołożenia pomiędzy kamienie warstwy ze szkła. W dzień szkło będzie się mienić dzięki przenikającym promieniom słonecznym. W nocy natomiast szklaną warstwę możemy podświetlić, więc całe ogrodzenie będzie pięknie się wyróżniać.

Ogrodzenia gabionowe mają znacznie więcej zalet niż klasyczne ogrodzenia ze stali lub siatki. Kosze gabionowe rewelacyjnie wtapiają się w naturalny krajobraz ogrodu oraz nie mają prześwitujących elementów, więc zapewniają maksymalną prywatność właścicielom.

Hurtownia kamienia w Głogowie – schody granitowe i płyty kamienne na taras

Dla wszystkich osób marzących o pięknym i trwałym tarasie polecamy płyty kamienne granitowe. Granit, znany ze swoich właściwości, świetnie nadaje się jako materiał do stosowania na zewnątrz. Płyty granitowe są odporne na wszystkie warunki atmosferyczne i uszkodzenia manualne. Taras wykonany z szarego granitu to świetne rozwiązanie pasujące do każdego stylu. Zaletą takich płyt jest także ich cena. W promocji dostaniemy je taniej niż gresy z marketu, które w porównaniu z kamieniem wypadają znacznie gorzej.

Hurtownia kamienia Głogów w swojej bogatej ofercie ma także schody granitowe o wymiarach 150 × 33 cm. Schody z granitu to dobre rozwiązanie do zastosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Płyty nadają się także do stosowania jako parapety – granit we wnętrzach doda pomieszczeniom niepowtarzalnej klasy i stylu. Schody granitowe z naszej hurtowni to gwarancja dobrej jakości oraz trwałości na lata! Dostępne płyty na schody można kupić w cenie kilkukrotnie niższej niż u kamieniarza.

Login

Lost your password?