0
0.00 
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Kamień ogrodowy – hurtownia kamienia Lubań. Kamienie w ogrodzie, czyli sposób na modną aranżację

Kamień ogrodowy – hurtownia kamienia Lubań. Kamienie w ogrodzie, czyli sposób na modną aranżację

Kamień ogrodowy jest jednym z najczęściej wybieranych dodatków przy aranżowaniu ogrodu. Coraz trudniej wyobrazić nam sobie ogrody bez niego. Nic w tym dziwnego, kamień cieszy się tak wielką popularnością ze względu na ogrom zalet, jakie nam oferuje. Jest rewelacyjnym materiałem, z którym możemy aranżować ogród tak, jak tylko sobie wymarzymy.

Kamień ogrodowy dobrze prezentuje się usypany przy rabatach kwiatowych. Dodatkowo jego ogromną zaletą jest to, że obniża temperaturę gleby i zmniejsza parowanie wody. Dzięki temu rośliny mają dostęp do wilgotnej gleby, a ich delikatne korzenie nie są narażone na wyschnięcie. Kamień jako podłoże rabat kwiatowych to rozwiązanie najczęściej spotykane w ogrodach. Oprócz tego, kamień w ogrodzie możemy wykorzystywać jeszcze na wiele innych sposobów. Na przykład większe frakcje kamienia świetnie sprawdzą się jako obrzeża oczek wodnych czy innych elementów w ogrodzie. Większe kamienie będą również dobrze wyglądać ułożone na skalniakach. Ten rodzaj dekoracji ogrodowej zyskuje coraz większą popularność. Skalniaki wprowadzają do ogrodu bardzo naturalny charakter. Za pomocą kamieni jesteśmy w stanie odwzorować naturalny górski krajobraz. Z dostępnych na rynku kamieni są też takie, które rewelacyjnie sprawdzają się do układania ścieżek i alejek w ogrodzie. Kamienne ścieżki możemy układać zarówno z większych, jak i mniejszych frakcji kamienia.

Jak widać, jeśli chodzi o aranżację ogrodu z wykorzystaniem kamienia, mamy ogromne pole do popisu. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej wyobraźni i tylko ona nas ogranicza.

Nasza hurtownia oferuje ogromny wybór kamieni z Polski i z całego świata. Do najbardziej popularnych polskich kamieni należą: kora kamienna, grys bazaltowy, grys granitowy, łupek szarogłazowy czy biała Marianna. Jeśli natomiast chodzi o kamienie z innych zakątków świata, to w naszej hurtowni mamy między innymi piękny grecki biały kamień Thassos czy kamień Negro, który zachwyca swoją głęboką czernią. Oba te rodzaje kamieni dostępne są w formie otoczaków i grysu.

Kamień do gabionów – jaki rodzaj kamienia wybrać?

Gabiony, czyli ogrodzenia ze stalowej siatki wypełnionej kamieniem ozdobnym, nie są jeszcze aż tak popularne jak pozostałe sposoby na wykorzystanie kamieni w ogrodzie. Jednak coraz więcej osób się do nich przekonuje i nie ma tu powodów do zdziwienia. Kosze gabionowe w formie ogrodzenia mają znacznie więcej zalet niż standardowe ogrodzenie z siatki lub betonowych paneli. Zapewniają prywatność w ogrodzie, jednocześnie będąc piękną dekoracją, która wtopi się w naturalny krajobraz ogrodu.

Kamień do gabionów wybiera się zazwyczaj nieco większy niż rozmiar oczek w koszach, tak aby kamienie z nich nie wypadały. Jeśli chodzi o rodzaj kamieni do gabionów, to mamy wolną rękę. Możemy postawić na klasyczne, ale robiące wrażenie rozwiązanie i użyć efektownego granitu. Kamień do gabionów, który z pewnością przyciągnie wzrok, to czarny bazalt – dobrze sprawdzi się, kontrastując z jasną elewacją domu. Również gabion z greckim otoczakiem będzie robił wrażenie na każdym przechodniu.

Płytki kamienne i schody granitowe – hurtownia kamienia Lubań

W naszej hurtowni, oprócz kamieni ogrodowych, mamy bogatą ofertę płytek kamiennych czy schodów z kamienia.

Płytki granitowe są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające warunki pogodowe. Ciężko je zarysować, a co dopiero trwale uszkodzić. Z tego względu są rewelacyjnym rozwiązaniem na taras. A ponadto taras z płytek granitowych jest niezwykle estetyczny i efektowny.

W ofercie naszej hurtowni znajdują się także schody granitowe, które sprawdzają się w formie schodów zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Schody kamienne to gwarancja tego, że posłużą nam przez długie lata. Granit to materiał bardzo wytrzymały, a zrobione z niego schody zachwycają swoim pięknem i fenomenalnymi właściwościami, takimi jak trwałość i wytrzymałość.

Kamień kupowany w sprawdzonej hurtowni to najlepsza cena, bogaty wybór materiałów oraz najwyższa jakość.

Login

Lost your password?