0
0.00 
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Kamień elewacyjny

Kamień elewacyjny – piękna elewacja z użyciem kamienia dekoracyjnego

Na piękny i elegancki dom składa się wiele różnych czynników. Zacznijmy od tego, że każdy człowiek może inaczej postrzegać piękno. Jaki ludzie mamy różne gusta i preferencje wizualne. Jeśli chodzi o urządzanie domu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, każdy kieruje się własnymi indywidualnymi preferencjami. Jedni lubią minimalizm i najlepiej czują się we wnętrzach skromnie urządzonych, wyposażonych jedynie w to, co jest najbardziej potrzebne. Preferują stonowane, spokojne kolory i unikają kontrastowych połączeń. Inni z kolei uwielbiają otaczać się przedmiotami, ozdobami, roślinami, lubią żywe kolory i cenią sobie zróżnicowane pod względem wyposażenia pomieszczenia z duszą. Czy to niedobrze, że tak się różnimy? W żadnym razie! Nie ma nic złego w tym, że podobają nam się różne rzeczy. Łączy nas z kolei fakt, że każdemu zależy na tym, żeby dobrze czuć się we własnym domu. I estetyka, choć różna, jest dla nas ważna. Co jednak zrobić, żeby dom zachwycał nas jeszcze zanim do niego wejdziemy? Odpowiedź brzmi: zadbać o wygląd ścian na zewnątrz budynku. Można zacząć od rozważenia zakupu kamienia elewacyjnego.

Kamień naturalny – różne rodzaje kamieni elewacyjnych

Kamień jest doskonałym materiałem do stosowania w budownictwie. Zapewnia wysoce dekoracyjną, naturalną elewację o fakturze i zróżnicowaniu kolorystycznym, które wynikają z naturalnego pochodzenia kamienia. Kamień dekoracyjny jest dostępny w szerokiej gamie kolorów, w tym: różowym, zielonym, niebieskim, żółtym, brązowym i innych. Kamienie elewacyjne są importowane z różnych regionów Europy. Wśród nich znajdziemy piaskowiec, kwarcyt, wapień, łupek lub granit, które pochodzą z kamieniołomów w krajach powszechnie znanych z wysokiej jakości produktów naturalnych oraz bogatego doświadczeniem w tej dziedzinie.

Kamień elewacyjny produkowany jest z surowców, które nadają się do wykorzystania w projektach budowlanych. Naturalny wygląd kamienia, trwałość i wysoka jakość sprawiają, że nadaje się on do większości rodzajów projektów budowlanych, w tym do wykańczania domów i innych obiektów, wśród których znajdują się takie budynki: banki, muzea, centra handlowe czy restauracje. Elewacje wykonane z tych kamieni to długoletnia inwestycja – ze względu na ich odporność na erozję i inne czynniki zewnętrzne, takie jak kwaśne deszcze czy zanieczyszczenia, nie należy spodziewać się prędkiej konieczności wymiany materiału na nowy. Wiele osób wybiera płytki elewacyjne, ponieważ mają one dużą liczbę odmian – dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć kolor, który najlepiej odpowiada jego potrzebom. Kamienie charakteryzuje również różnorodność rozmiarów w zależności od konkretnych wymagań projektu.

Kamienie elewacyjne – kto powinien się nimi zainteresować?

Kamień naturalny na elewacji może naprawdę dodać budynkowi klasy i zwiększyć jego wizualną atrakcyjność. Elewacje, na których znajduje się kamień dekoracyjny, wyróżniają się spośród innych ze względu na swój niepowtarzalny styl. Kamień potrafi zmienić oblicze każdego domu i sprawić, że trudno będzie oderwać od niego wzrok. Jednak kamień dekoracyjny nie jest przeznaczony jedynie dla osób, które się budują lub planują remont na swojej posesji. Użycie tego rodzaju płytek jest też uzasadnione w przypadku wykańczania nieruchomości przez ich właścicieli. Jeśli na przykład prowadzimy restaurację lub hotel, wygląd elewacji nie pozostaje bez znaczenia. Jeśli ta prezentować się będzie elegancko i wyróżniać spośród innych, jest większa szansa, że kolejny klient zdecyduje się skorzystać z naszych usług – wielu ludzi kieruje się przy wyborze wrażeniami wzrokowymi. Właściciele firm budowlanych i deweloperzy też zdają sobie sprawę z faktu, że im atrakcyjniej prezentuje się elewacja budynku, tym lepiej dla konkretnej inwestycji. Jeśli więc chcemy, żeby nasz budynek – niezależnie od jego przeznaczenia – robił wrażenie, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Architekci i projektanci zajmujący się takimi sprawami chętnie doradzą i pomogą dobrać odpowiedni rodzaj kamienia elewacyjnego.

Jaki kamień elewacyjny wybrać? Możliwości jest wiele

Jeśli chodzi o wybór kamienia dekoracyjnego na ściany, wybór jest bardzo szeroki. Wszystko jest uzależnione od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i co tak naprawdę nam się podoba. Są kamienie przypominające cegły (np. kamień elewacyjny Black Slate), odznaczające się pięknym ciemnym kolorem, który może albo uzupełniać aranżację, wpasowując się w kolorystykę otoczenia, albo wręcz przeciwnie – stanowić ciekawy kontrast z jasnymi elementami budynku. Inna opcja to np. kamień elewacyjny Multicolor, który łączy w sobie różne barwy i odcienie – płytki występują w kolorach od czerwonego, przez różowy, pomarańczowy, do szarego. To może być idealny wybór dla tych, którym zależy na ożywieniu elewacji i sprawieniu, by ściany prezentowały się różnorodnie i ciekawie. Wybór zależy wyłącznie od nas i naszych potrzeb.

Login

Lost your password?