0
0.00 
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Kamień ogrodowy świętokrzyskie – sposób na piękny, naturalny ogród

Każdy chciałby mieć piękny dom, w którym mógłby czuć się dobrze i komfortowo. Wnętrza tworzy wiele elementów – tapety, podłogi, meble, wyposażenie. Jeśli wszystko będzie ze sobą współgrało, pomieszczenia będą prezentować się schludnie, przytulnie i elegancko. Jednak dom to nie tylko wnętrze. Liczy się też to, co na zewnątrz. I nie mowa tylko o elewacji. Ogród, bo to o niego chodzi, jest miejscem, które rzuca się w oczy jeszcze przed wejściem do domu. Jeśli zależy nam na pełnym obrazie wymarzonego gniazdka, powinniśmy zadbać o odpowiednie zaprojektowanie i zaaranżowanie ogrodu lub podwórka. Dzięki temu nasz dom będzie się prezentował jeszcze lepiej, a my będziemy mogli cieszyć się z przytulnego otoczenia. Jednak – jak wiadomo – nie każdy jest uzdolnionym architektem krajobrazu. Nie wszyscy wiedzą, co uczynić, by nadać ogrodowi charakteru. Z czego zrobić ścieżki, z czego podjazd? Co dać na rabaty, a co na taras? Tu z pomocą przychodzi kamień ogrodowy – naturalny materiał, który z pewnością będzie w stanie upiększyć każdy ogród.

Dlaczego akurat kamień? Co w nim tak wyjątkowego? Kamienie dekoracyjne świętokrzyskie

Kamień naturalny ma wiele zalet, dlatego zdecydowanie warto się nim zainteresować, tworząc ogród marzeń. Przede wszystkim warto wspomnieć o jego różnorodności. Kamień ogrodowy może występować pod różnymi postaciami. Zaliczają się do nich m.in. otoczaki, grys, kora kamienna czy płytki granitowe. To, na jaki rodzaj kamienia się zdecydujemy, zależy od naszych potrzeb. Łupek (z którego powstaje m.in. kora kamienna) będzie się nieco różnił od grysu granitowego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć obydwa typy materiału w swoich ogrodowych aranżacjach. Różne typy skał to też różne kolory, odcienie i kształty, a także różna wielkość frakcji – jest z czego wybierać.

Kolejną zaletą kamienia ogrodowego jest jego trwałość. Skała jest twarda i wytrzymała. Nie zagrażają jej silne wiatry czy ulewne deszcze – nie zostanie wywiana i nie spłynie z rabat, jak ma to miejsce przy często stosowanej korze sosnowej. Kamień nie podlega procesom gnilnym, nie uszkodzi go promieniowanie UV czy wilgoć. Decydując się na zakup kamieni, inwestujemy w długoletni spokój.

Kolejnym, niewątpliwym atutem kamieni ogrodowych jest to, że po prostu świetnie wyglądają. Aranżacje z ich użyciem są schludne i eleganckie. Kamienie mogą podkreślać naturalne piękno roślin czy uwydatniać walory naszego domu, nadając całości klasy i smaku. Przykładowo białe otoczaki Thassos czy grys Biała Marianna dzięki swojej jasnej barwie potrafią ożywić otoczenie i wprowadzić ciekawy kontrast w połączeniu z ciemniejszymi elementami użytymi w przydomowym ogrodzie.

Uniwersalność kamienia – jeden materiał, różne zastosowania. Kamienie ogrodowe świętokrzyskie

Kamień ogrodowy kojarzyć się może z kwietnymi rabatami i nie jest to błąd. Grys granitowy, otoczaki czy łupek (kora kamienna) doskonale się sprawdzą w towarzystwie roślin i podkreślą ich naturalne piękno. Jednak tu nie kończy się zastosowanie kamienia. Materiał ten może służyć do budowy ścieżek w ogrodzie. Odpowiednio gruba warstwa grysu sprawi, że będziemy w stanie pewnie, „suchą stopą” przedostać się od furtki do domu, nawet jeśli ulewne deszcze pozostawiły w naszym ogrodzie rozległe kałuże. Na kamieniach nie będziemy się ślizgać. Dróżka z nich wykonana będzie pewna i stabilna. Kamieni naturalnych można użyć także na tarasie – tu z pomocą przychodzą płytki granitowe. Granit to skała niesamowicie wytrzymała i jeśli zdecydujemy się na płytki z tego materiału, możemy być pewni, że to wybór na długie lata. Opaska wokół domu nie jest wykończona? Ten problem również można rozwiązać przy użyciu kamieni. Otoczaki lub grys będą się tam prezentować bardzo dobrze, podkreślając walory naszego domu. Jeśli jeszcze umieścimy pośród nich niewielkie lampki lub donice z kwiatami, możemy osiągnąć naprawdę zachwycający efekt, od którego trudno będzie oderwać oczy zarówno nam, jak i naszym sąsiadom. Kamienia naturalnego użyjemy z powodzeniem także do wykończenia tarasu, schodów, donic ogrodowych, oczka wodnego, skalniaków czy podjazdu. Możliwości są praktycznie nieograniczone.

Kamień ogrodowy świętokrzyskie – decyzja warta swojej ceny

Kamienie ogrodowe, jak wykazaliśmy powyżej, mają mnóstwo zalet i istnieje wiele powodów, dla których warto się nimi zainteresować. Jednak niektórym może się wydawać, że kamień naturalny do ogrodu z pewnością kosztuje fortunę. Nic z tych rzeczy! Oczywiście kupno kamienia będzie nas kosztować więcej niż wybór taniej kory sosnowej, jeśli jednak porównamy wytrzymałość i bezproblemowość obydwu rozwiązań, wnioski nasuną się same. W razie wątpliwości warto skontaktować się z naszą firmą – jesteśmy profesjonalistami zajmującymi się sprzedażą kamienia naturalnego. Nasi specjaliści z pewnością wyjaśnią wszelkie niejasności i doradzą w wyborze materiału, który najlepiej spełni oczekiwania klientów.

Jeśli mamy kupować coś, co ma nam posłużyć przez długi czas, nie bójmy się poprosić o radę. Dzięki temu zapewnimy sobie gwarantowane zadowolenie z zakupu i będziemy się cieszyć pięknym otoczeniem.

Login

Lost your password?