0
0.00 
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Kamień ogrodowy – jaki kamień do ogrodu wybrać? Hurtownia kamienia Jelenia Góra

Kamień ogrodowy – jaki kamień do ogrodu wybrać? Hurtownia kamienia Jelenia Góra

Kamienie ogrodowe są coraz to częstszym dodatkiem w naszych ogrodach. Gdy szukamy pomysłu na to, jak urządzić ogród, prawie każda inspiracja, jaką znajdujemy, jest z użyciem kamienia. Kamień zyskuje taką popularność dzięki temu, że daje nam ogrom możliwości aranżacyjnych. Z kamieniem ogrodowym możemy stworzyć wiele niepowtarzalnych i trwałych kompozycji.

W naszej hurtowni oferujemy ogromny wybór różnorodnych kamieni z niemalże całego świata, w tym najbardziej rozpoznawalne kamienie w ostatnich latach – grecki biały otoczak i grys Thassos, a także przykuwający wzrok czarny Negro, również w formie grysu i otoczaków, i wiele innych kamieni z różnych zakątków świata. Oferujemy także kamienie ogrodowe pochodzące z Polski. Do tych najchętniej kupowanych należą: grys bazaltowy, grys granitowy, kora kamienna, wapień, marmur biała Marianna czy łupek szarogłazowy.

Jak wspomnieliśmy, kamień ogrodowy to mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Najpowszechniejsze zastosowanie to rabaty kwiatowe wyłożone kamieniem. Tu w zasadzie każdy kamień będzie wyglądał dobrze i wybór zależy od preferencji klienta. Kamień w większych frakcjach można rozłożyć jako obrzeże oczek wodnych czy różnych elementów w ogrodzie. Większe kamienie dobrze będą się prezentować w formie skalniaków – dzięki nim jesteśmy w stanie odwzorować naturalny górski krajobraz. Można do skalniaka dodać korę kamienną, która jeszcze bardziej podkreśli naturalny, nieco leśny wygląd. Kamienie ogrodowe świetnie nadają się także na dróżki w ogrodzie. Kamienne alejki mogą być usypane z kamieni o mniejszych frakcjach i tu mamy pełną dowolność. Mogą to być standardowe alejki z grysu, np. granitowego, lub kory kamiennej. Można także postawić na kamień w większym formacie i zastosować łupek szarogłazowy w formie dużych płyt z prostą płaszczyzną.

Kamień do gabionów – szary granit czy śnieżnobiały Thassos

Innym sposobem na wykorzystanie kamienia naturalnego w ogrodzie są ogrodzenia gabionowe. Gabiony to kosze ze stalowej siatki, wypełnione kamieniem ozdobnym. Dzięki dowolności przy wyborze kamieni, jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalne ogrodzenie. Do wypełnienia koszy używamy kamienia o nieco większej frakcji niż rozmiar oczek siatki, tak aby kamień nie wypadł z ogrodzenia. Możemy użyć różnego rodzaju kamieni, takich jak granit, bazalt, gnejs. Jeśli zależy nam na efektowym ogrodzeniu, polecamy zastosowanie białego otoczaka. Ten śnieżnobiały kamień rewelacyjnie kontrastuje z ciemną elewacją budynku i na pewno przyciągnie wzrok każdego. Dodatkowo w koszach można ułożyć pas dekoracyjny ze szkła. W dzień szkło będzie pięknie oświetlone przez słońce co da niesamowity efekt. W nocy natomiast można podświetlić szkło, dzięki czemu ogrodzenie jednocześnie stanie się efektowną dekoracją w ogrodzie.

Płytki kamienne i schody granitowe w Jeleniej Górze

Nasza hurtownia kamienia oferuje również bogaty wybór innych produktów, takich jak schody z kamienia czy płytki kamienne.

W ofercie mamy schody granitowe o formacie 150 × 33 cm. Schody granitowe to rewelacyjne rozwiązanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Granit jest wysoce odporny na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, dlatego decydując się na takie schody, mamy gwarancję trwałości na lata.

Natomiast płytki granitowe dobrze prezentują się ułożone na tarasie. Podobnie jak w przypadku schodów granitowych, płytki kamienne są równie wytrzymałe. Nie straszne im niesprzyjające warunki pogodowe, ciężko je zarysować czy trwale uszkodzić. Płytki granitowe w promocji dostaniemy w znacznie niższej cenie niż gresy średniego sortu z marketu.

Niezbędnik na każdej budowie, czyli piasek i żwir drogowy z transportem w Jeleniej Górze

W hurtowni mamy też bardzo istotne produkty, które są wykorzystywane przy budowie dróg, tarasów, ogrodów czy domów. Mowa oczywiście o piasku i żwirze.

Dysponujemy własnym transportem, łączymy najwyższą jakość, rewelacyjną cenę, bogatą ofertę i dowóz do klienta.

Login

Lost your password?