0
0.00 
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Hurtownia kamienia Jawor – kamień, czyli ponadczasowe rozwiązanie do każdego ogrodu

Hurtownia kamienia Jawor – kamień, czyli ponadczasowe rozwiązanie do każdego ogrodu

Dla każdego posiadacza ogrodu niezwykle ważne jest to, aby jego ogród był uporządkowany, schludny, a co najważniejsze, aby swoim wyglądem zapierał dech w piersiach i ułatwiał relaks po ciężkim dniu. Z biegiem lat nasze życie nabiera tempa, a my mamy coraz mniej czasu na pielęgnowanie ogrodów. Z tego względu szukamy rozwiązań, które ułatwią nam codzienne życie. Jednym z takich rozwiązań są kamienie ogrodowe, ich wykorzystanie to połączenie wygody i niepowtarzalnych aranżacji.

Hurtownia kamienia Jawor proponuje szeroką gamę kamieni ogrodowych. Każdy będzie w stanie znaleźć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego dla siebie! W naszej ofercie znajdują się kamienie pochodzące zarówno z Polski, jak i z wielu zakątków świata. Do najpopularniejszych należy bazalt, granit, gnejs, kora kamienna, łupek szarogłazowy, wapień. Oferujemy również hit ostatnich lat, czyli biały grecki otoczak Thassos. Każdy z wymienionych kamieni ma w sobie coś, co sprawia, że ogród nabiera niezwykłego charakteru i klimatu.

Zastosowanie kamieni ozdobnych w ogrodzie

Kamienie w ogrodzie rozłożyć można na wiele sposobów, a jedyne, co nas ogranicza, to wyobraźnia. Najczęściej spotykamy się z kamieniami wyłożonymi przy rabatach kwiatowych. Ten pozornie prosty sposób potrafi całkowicie odmienić przestrzeń wokół domu. Do wyłożenia rabat dobrze sprawdzi się kamień zarówno w drobnej, jak i w większej frakcji. Oprócz tego kamienie, głównie te większe, dobrze sprawdzają się w formie obrzeża ogrodowe. Niektóre kamienie, na przykład łupek szarogłazowy o płaskiej powierzchni, idealnie spisują się w formie dróżek i alejek ogrodowych.

Kosze gabionowe – jak wybieramy kamienie do gabionów?

Kamień ogrodowy potrafi zachwycić nie tylko wtedy, gdy wyłożony jest na ziemi. Spektakularnie wyglądają także zrobione z niego ogrodzenia. Nie jest to najpopularniejszy sposób na wykorzystywanie kamieni, jednak zyskuje on coraz więcej zwolenników. Nie ma się co dziwić, kamienne ogrodzenia, czyli gabiony, wizualnie wpisują się w krajobraz ogrodu, dodają mu naturalności i zapewniają prywatność domownikom. Gabiony wykonane są z metalowej klatki, którą wypełnia się kamieniem. Jest tylko jedna zasada – należy wybierać kamień nieco większy niż oczka siatki, ponieważ zagwarantuje to, że kamienie nie będą wypadać.

Wybór kamienia do gabionów w głównej mierze zależy od gustu właścicieli, choć w zasadzie każdy rodzaj kamienia się nada. Można wybrać odporny granit lub bazalt albo postawić na maksymalnie naturalny wygląd i wybrać korę kamienną. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby się wyróżniać, warto zdecydować się na biały Thassos. Ten śnieżnobiały kolor będzie pasował do każdej elewacji.

Oryginalnym rozwiązaniem jest umieszczenie pomiędzy kamieniami warstwy ze szkła. Jest to dodatkowa dekoracja ogrodzenia, która z pewnością będzie przyciągała wzrok. W dzień promienie słoneczne sprawią, że szkło będzie się mienić. Natomiast w nocy szklaną warstwę można podświetlić.

Hurtownia kamienia Jawor – schody granitowe i płytki kamienne

W bogatej ofercie naszej hurtowni, oprócz kamieni ozdobnych, znajdują się gotowe płyty na schody granitowe. Granit, jak powszechnie wiadomo, to materiał wykazujący się niezwykłą odpornością na każde warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne. Ciężko go zarysować lub złamać. Z tego względu schody granitowe sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Granit w domu doda klasy i podkreśli piękno każdego wystroju. Dodatkowo płyty granitowe nadadzą się zamontowane jako parapet.

Oferujemy także płytki kamienne, które z powodzeniem można stosować na tarasie. Płytki również wykonane są z granitu, dzięki czemu mamy gwarancję, że produkt posłuży nam przez długie lata. Polecamy płytki granitowe szare, ponieważ wpasują się w każdy ogród, pięknie wydzielą przestrzeń i wprowadzą porządek. Płytki granitowe w promocyjnej cenie kupione w naszej hurtowni kamienia są znacznie tańsze niż gresy średniego sortu z marketu.

Login

Lost your password?