0
0.00 
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Kamień ogrodowy Wrocław – zastosowanie kamienia w ogrodzie

Kamień ogrodowy Wrocław – zastosowanie kamienia w ogrodzie

Kamień naturalny jest jednym z najpopularniejszych dodatków wykorzystywanych przy aranżacji ogrodu. Kamień daje nam wiele możliwości, gdy chodzi o wykorzystanie go w ogrodzie, i dzięki niemu bez problemu stworzymy niepowtarzalne kompozycje. Ogród, w którym kamień odgrywa główną rolę, staje się bardziej uporządkowany, estetyczny i przyjemniej spędza się w nim czas.

Nasza hurtownia kamienia Wrocław dysponuje ogromnym wyborem kamieni z całego świata. Mamy w zanadrzu bogatą ofertę kamieni pochodzących z Polski. Jest to między innymi: grys bazaltowy, kora kamienna, grys granitowy, biała Marianna, łupek szarogłazowy czy wapień. Oprócz polskich materiałów, oferujemy także najbardziej znane kamienie z innych zakątków świata. Kamienie niezwykle popularne w ostatnich latach, takie jak grecki biały grys i otoczak Thassos, efektowny czarny otoczak i piękny grys Negro oraz wiele innych kamieni ozdobnych.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kamienie ogrodowe to ogrom pomysłów na aranżację. Podczas projektowania ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Najpopularniejszym wykorzystaniem jest rozłożenie kamieni przy rabatach kwiatowych, to z pozoru proste rozwiązanie gwarantuje spektakularny efekt. Możemy w tym przypadku wykorzystać kamienie zarówno w drobnej, jak i większej frakcji. Kamienie w większej frakcji sprawdzą się także jako obrzeża ogrodowe lub jako dróżki, na które szczególnie sprawdzi się łupek szarogłazowy o prostej płaszczyźnie.

Kamień do gabionów – jaki kamień wybrać?

Zaczynając od początku, warto wyjaśnić, co to są gabiony. Kosze gabionowe to siatki wykonane ze stali, które wypełniamy kamieniem. Do wypełnienia gabionów możemy użyć dowolnego kamienia, jest tylko jedna zasada – kamień powinien być większy niż oczka siatek. To zapobiegnie wypadaniu kamieni z gabionów.

Do koszy gabionowych dobrze sprawdzi się gnejs, granit czy bazalt. Jeśli zależy nam na efektowym ogrodzeniu z kamieni, warto zdecydować się na wykorzystanie białego otoczaka – takie ogrodzenie przyciągnie wzrok każdego.

Ciekawym rozwiązaniem do koszy gabionowych jest pas ułożony ze szkła. W słoneczne dni szkło będzie pięknie przepuszczało promienie słoneczne, co da spektakularny efekt. W nocy natomiast szkło można podświetlić, więc niezależnie od pory dnia takie rozwiązanie będzie robiło ogromne wrażenie.

Płyty kamienne i schody granitowe – sposób na efektowny taras i wejście do domu

Hurtownia kamienia Wrocław, oprócz kamieni dekoracyjnych, oferuje także inne produkty z kamienia naturalnego, takie jak płyty na kamienne schody czy płytki granitowe.

Płytki granitowe to idealne rozwiązanie na taras. Granit jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie straszny mu mróz czy słońce, z tego względu decydując się na taras z granitu, zyskujemy gwarancję trwałości na lata. Szare płytki granitowe pięknie wkomponują się w ogród, dodadzą mu elegancji i wprowadzą porządek. Dodatkowo ogromną zaletą granitu jest cena – płytki granitowe w promocji dostaniemy taniej niż gresy średniego sortu z marketu.

W ofercie naszej hurtowni znajdują się także schody granitowe w formacie 150 × 33 cm, które nadają się zarówno do stosowania jako schody zewnętrzne, jak i schody wewnętrzne. Płyty granitowe można także zastosować jako parapety. Granit w domu doda klasy i podkreśli piękno każdego wnętrza. Gotowe schody granitowe w naszej hurtowni można kupić w cenie kilkukrotnie niższej niż u kamieniarza.

Piasek i żwir – hurtownia kamienia Wrocław

W naszej hurtowni oferujemy także produkty istotne i wykorzystywane na budowach dróg czy domów. Mowa tu oczywiście o piasku czy żwirze. Wymienione kruszywa są niezbędne na każdej budowie, a dzięki naszej hurtowni dostępne są w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo gwarantujemy stałe zatowarowanie i swój transport!

Kupując kamień w naszej hurtowni, możesz liczyć na wysoką jakość produktów, dobrą cenę, bogatą ofertę i fachowe doradztwo.

Login

Lost your password?