0
0.00 
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Kamień ogrodowy – kamienne alejki i rabaty wyłożone kamieniem. Hurtownia kamienia Wałbrzych

Kamień ogrodowy – kamienne alejki i rabaty wyłożone kamieniem. Hurtownia kamienia Wałbrzych

Kamień w ogrodach to już naturalny dodatek, który wybierany jest przez większość osób. Stał się na tyle popularny, że ciężko jest nam wyobrazić sobie aranżację ogrodu bez kamienia. Kamień ogrodowy dzięki swojej różnorodności daje nam tysiące możliwości na stworzenie oryginalnej aranżacji.

W ofercie mamy popularne rodzaje kamieni, takie jak: grys bazaltowy, korę kamienną, grys granitowy, białą Mariannę czy łupek szarogłazowy. Oprócz najchętniej wybieranych polskich materiałów, oferujemy kamienie ogrodowe pochodzące z różnych zakątków świata. Do najbardziej rozpoznawalnych w ciągu ostatnich lat należy między innymi biały grecki grys i otoczak Thassos – kamień, który robi ogromne wrażenie dzięki swojej nieskazitelnej barwie. Posiadamy również kontrastujący do niego intensywnie czarny otoczak i grys Negro.

Kamień w ogrodzie najczęściej wykładany jest jako podłoże rabat kwiatowych. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Kamienie znacząco wpływają na zmniejszenie parowania wody z gleby, co ma ogromne znaczenie podczas suszy. Również dzięki kamieniom gleba ma latem niższą temperaturę. Rabaty kwiatowe można wykładać w zasadzie każdym kamieniem o mniejszej frakcji, biała Marianna rozjaśni przestrzeń wokół domu, a grys granitowy doda niepowtarzalnego uroku. Większe frakcje kamienia dobrze będą wyglądać jako obrzeża ogrodu czy oczka wodnego. Kamienie ogrodowe również dobrze sprawdzają się jako alejki i ścieżki. Kamienne ścieżki ułożone z drobnej kory kamiennej dodadzą niesamowitego naturalnego klimatu. Natomiast, gdy do ułożenia zastosujemy przykładowo łupek szarogłazowy w formie dużych płyt o prostej płaszczyźnie, ogród zyska wygląd uporządkowanego i schludnego.

Jaki kamień do gabionów wybrać? Biały Thassos, a może bazalt?

Jednak ogród to nie tylko alejki i rabaty, oprócz tego ważne jest także ogrodzenie. Warto przy wyborze rozważyć kupno ogrodzenia gabionowego, czyli ogrodzenia zrobionego ze stalowej siatki, którą wypełniamy naturalnymi kamieniami. Aby kamień nie wypadł ze stalowych koszy, warto wybrać nieco większą frakcję niż rozmiar oczek. Kamień do gabionów to pełna dowolność. Możemy postawić na rozwiązania, które się wyróżniają, a przy tym robią ogromne wrażenie, i wybrać biały otoczak. Można również wybrać klasyczny kamień gabionowy, taki jak bazalt, granit czy gnejs.

Do koszy gabionowych często dodawana jest warstwa ze szkła. Takie ogrodzenie jest dekoracją samą w sobie. W słoneczne dni szkło pięknie przepuszcza promienie słoneczne.

Gdzie kupić płytki granitowe w Wałbrzychu?

W naszej hurtowni, oprócz kamieni ogrodowych, można znaleźć inne produkty, takie jak gotowe schody granitowe czy płytki kamienne.

Płytki granitowe rewelacyjnie nadają się na taras. Wykonane są z granitu, a ten, jak wiadomo, charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością. Płytki kamienne są całkowicie odporne na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego bez obaw możemy układać je na dworze. Dużą popularnością cieszą się szare płytki granitowe, są dostępne w bardzo dobrej cenie. W promocji możemy kupić je taniej niż średniego sortu gresy z marketu. Taras z płytek granitowych to gwarancja trwałości na lata.

Produkt granitowy, który proponujemy w naszej ofercie, ma format 150 × 33 cm. Nadaje się zarówno na schody wewnętrzne, jak i zewnętrzne, a nawet jako parapety kamienne. Schody z kamienia są niezwykle trwałe i ciężko je uszkodzić. Nie straszne im zmienne warunki pogodowe, takie jak mróz czy upał. W naszej hurtowni można kupić gotowe schody w cenie niższej niż u kamieniarza.

Hurtownia kamienia Wałbrzych – piasek i żwir drogowy

Oprócz materiałów służących do dekorowania domów i ogrodów, takich jak kamienie ozdobne czy płytki kamienne, nasza hurtownia oferuje także produkty wykorzystywane podczas budowy domów, dróg i ogrodów. Takimi materiałami są żwir i piasek. Oferujemy swój transport w bardzo korzystnej cenie.

Kupując kamień od nas, dostajesz gwarancję szerokiej gamy produktów najwyższej jakości w najlepszej cenie!

Login

Lost your password?