0
0.00 
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Aranżacja ogrodu z wykorzystaniem kamienia – hurtownia kamienia Chojnów

Aranżacja ogrodu z wykorzystaniem kamienia – hurtownia kamienia Chojnów

Ogrody przestają kojarzyć nam się jedynie z trawą, drzewami, krzewami i kwiatami. Coraz częściej myśląc o ogrodzie, widzimy przed oczami skrupulatnie przemyślane kamienne aranżacje, nieprzypadkowe dekoracje, uporządkowaną i spójną przestrzeń. Kamienie do ogrodu są rewelacyjnym rozwiązaniem, nie wymagają od nas tak dużego nakładu pracy, jak trawa czy inne rośliny. Jednak postawmy sprawę jasno – o kamienie także należy dbać. Nie możemy pozostawić ich samych sobie i liczyć, że pozostaną tak samo piękne. Mimo wszystko, kiedy porównamy dbanie o trawnik a dbanie o kamienie, zobaczymy, że w drugim przypadku nakład pracy jest mniejszy.

Hurtownia kamienia Chojnów oferuje ogromny wybór kamieni – kamienie pochodzące z Polski, a także rodzaje z innych zakątków świata. Hitem ostatnich lat jest grecki biały otoczak Thassos, wiele osób decyduje się na niego ze względu na jego niepowtarzalny śnieżnobiały kolor. Inne równie popularne rodzaje kamieni z naszej oferty to grys bazaltowy, łupek szarogłazowy, wapień, grys granitowy czy kora kamienna. Każdy z dostępnych kamieni ma swój oryginalny i niepowtarzalny charakter i wygląd.

Pomysłów na aranżację ogrodu z wykorzystaniem kamienia jest mnóstwo, naszym jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Najczęściej kamień ogrodowy umieszczany jest jako podłoże rabat kwiatowych. Takie proste rozwiązanie potrafi całkowicie odmienić wygląd ogrodu. Rozkładając kamienie przy kwiatach, możemy dowolnie bawić się rozmiarami czy rodzajami. Kamienie w większych frakcjach sprawdzą się jako obrzeża ogrodu lub skalniaki. Skalniak znakomicie urozmaica aranżację ogrodu, wprowadza naturalny górski klimat i nie wymaga dużego nakładu pracy przy pielęgnacji. Niektóre rodzaje kamieni dobrze sprawdzają się do układania ścieżek w ogrodzie. Kamienne alejki mogą być zrobione z drobnych kamyczków lub większych kamieni o prostej płaszczyźnie, jak na przykład łupek szarogłazowy.

Kamień do gabionów – kora kamienna czy biały otoczak

Kamienie w ogrodzie to nie tylko alejki i rabaty, to także gabiony. Kosze gabionowe wykonane są ze stali, a pusta przestrzeń wypełniana jest kamieniami. Ogrodzenia gabionowe zyskują coraz więcej zwolenników. Mają one znacznie więcej zalet niż klasyczne ogrodzenia. Kamienne płoty wtapiają się w naturalny krajobraz ogródka, zapewniają prywatność właścicielom, a dodatkowo same w sobie są rewelacyjną dekoracją.

Wybierając kamień do gabionów, kierujemy się jedynie własnymi preferencjami. Warto jedynie pamiętać o zasadzie, że wybrany kamień powinien być większy niż oczka siatki ogrodzenia. To zapobiegnie wypadaniu kamyków z koszy. Ogrodzenia, które będą wyglądać bardzo naturalnie, to te wypełnione korą kamienną lub granitem czy bazaltem. Natomiast jeśli zależy nam na czymś, co będzie zwracać uwagę, warto rozważyć zakup białego otoczaka.

Dodatkowo, aby ogrodzenie z kamienia było czymś jeszcze bardziej niezwykłym, możemy pomiędzy kamieniami ułożyć warstwę ze szkła. Za dnia przez szkło przenikać będą promienie słoneczne i uzyskamy efekt mieniących się kryształków. W nocy natomiast szklaną warstwę można podświetlić, a dzięki temu całe ogrodzenie zyska dodatkowego uroku.

Kamienne schody i granitowy taras, wykorzystanie kamienia w domu

Kto z nas nie przechodził przez problem z odpadającymi kafelkami na tarasie? Wychodzimy temu naprzeciw, a w naszej hurtowni kamienia Chojnów dostępne są płyty z kamienia, które idealnie nadają się na taras. Płyty granitowe są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, ciężko je zarysować czy trwale uszkodzić. Polecamy płyty w kolorze szarym, które idealnie wpasują się w każdy ogród i będą wyróżniać się na tle zielonej trawy. Ogromną zaletą płyt granitowych jest ich cena. W naszej hurtowni w promocyjnej cenie płyty z kamienia dostępne są taniej niż gresy średniego sortu z marketu.

Oprócz tego oferujemy pyty na schody z granitu w formacie 150 × 33 cm. Dzięki niezwykłym właściwościom granitu takie schody sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i jako schody wejściowe. Płyty granitowe mają jeszcze jedną funkcję, możemy montować je w domu jako parapety. Granit wnosi do wnętrz klasy i elegancji, podkreśla wystrój pomieszczeń i sam w sobie jest dekoracją. Schody kupione w naszej hurtowni są w kilkukrotnie niższej cenie niż te u kamieniarza!

Login

Lost your password?