0
0.00 
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Donice betonowa

Betonowe donice – praktyczne i stylowe elementy wystroju ogrodu

Podczas urządzania domu musimy pomyśleć o wielu sprawach. Trzeba zaplanować kolorystykę, dobrać odpowiednie farby, panele, tapety i płytki. Należy wybrać meble oraz elementy wyposażenia pomieszczeń, dobrać dodatki i ozdoby. Wszystkie te czynności powinniśmy wykonywać sumiennie i z należytą uwagą – tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nasze wnętrza będą przytulne, praktycznie oraz gustownie urządzone. Jednak dom to nie tylko wnętrza. Nie należy zapominać o takich miejscach jak ogród czy taras, które również stanowią bardzo ważną część naszego najbliższego otoczenia. To w ogrodzie możemy odetchnąć świeżym powietrzem i rozkoszować się naturą, dbając o nasze nasadzenia. Na tarasie z kolei możemy zrelaksować się po ciężkim dniu, pijąc kawę lub czytając książkę w słoneczne niedzielne popołudnie. Dlatego właśnie powinniśmy zadbać o to, by zewnętrza część naszego domu również prezentowała się schludnie i elegancko. Oprócz dobrania odpowiednich płytek czy kostki oraz mebli ogrodowych, warto pomyśleć o elementach, które wprowadzą tam nieco życia i będą cieszyć nasze oczy, gdy będziemy przebywać na zewnątrz. Godną uwagi propozycją są cieszące się dużą popularnością solidne donice betonowe.

Betonowe donice – znakomita alternatywa dla donic z tworzywa sztucznego

Wiele osób nie wyobraża sobie, żeby nie mieć w domu roślin. Wprowadzają one do naszych wnętrz naturalne piękno i ożywiają wystrój pomieszczeń. Rośliny występują w przeróżnych formach i rozmiarach, dlatego często mamy ich w domu całe mnóstwo – i tych mniejszych, zamieszkujących parapety, i większych, stojących na podłodze lub dumnie spoglądających z kwietników. Naturalna zieleń dodaje domowi uroku, dzięki niej robi się przyjemniej i przytulniej. Jednak każda roślina (a przynajmniej znaczna ich większość) potrzebuje odpowiednich warunków do życia i wzrostu. Mowa tu o donicach. Bardzo często spotyka się donice tworzywa sztucznego – niestety materiał ten nie należy do najbardziej przyjaznych dla środowiska. Wszyscy wiemy, jak ważne jest życie w zgodzie z naturą – warto szukać bardziej ekologicznych rozwiązań i unikać plastiku, który już i tak otacza nas na każdym kroku.

Na rynku znajdziemy dziś donice zrobione z materiałów naturalnych, które stanowią świetną alternatywę dla tworzyw sztucznych. Należą do nich m.in. donice rattanowe lub drewniane, które również produkowane są w różnych rozmiarach i kształtach, podobnie jak te plastikowe. Jednak warto zainteresować się jeszcze innym typem donic, a chodzi tu o donice z betonu.

Donica betonowa – zalety betonu

Beton ma wiele cech, które sprawiają, że świetnie sprawdza się on jako materiał na donice ogrodowe. Przede wszystkim warto nadmienić, że beton jest wytrzymały i bardzo solidny. Donice z betonu są dzięki temu odporne na uszkodzenia i niełatwo je zniszczyć. To bardzo istotna cecha dla donic, które docelowo mają znajdować się na tarasie lub balkonie. Nie ulegną uszkodzeniu w wyniku działania promieni słonecznych i opadów atmosferycznych. Letnie upały czy zimowe mrozy nie są im straszne. Nie musimy się też obawiać, że silniejsze podmuchy wiatru przewrócą lub przesuną nasze donice betonowe, uszkadzając zasadzone w nich rośliny. Waga donic z betonu może być jednocześnie wadą – jeśli donica zostanie już postawiona na docelowym miejscu, a w środku znajdzie się ziemia i roślina, sporą trudność może sprawić późniejsze jej przestawienie, tym bardziej, jeśli zechcemy się za to zabrać w pojedynkę. Jednak nie będzie to stanowiło wielkiego problemu, jeśli tylko nie planujemy co kilka dni zmieniać aranżacji tarasu. Dodatkowo, jako że występują w różnych odcieniach szarości, która pasuje niemal do każdej aranżacji, donice betonowe są uniwersalne – nie zdominują otoczenia, a uzupełnią je, dodając mu uroku i klasy. Tym bardziej że znajdziemy produkty w różnych kształtach i rozmiarach – na rynku dostępne są zarówno duże donice ogrodowe, jak i ich mniejsze odpowiedniki idealne na mniejsze ganki czy tarasy.

Donice betonowe – wyjątkowa ozdoba każdego ogrodu

Donice wytwarzane są z wysokiej jakości betonu architektonicznego lub gresu, dzięki czemu możemy być pewni, że trafią do nas najlepsze produkty. Jeśli chodzi o rodzaje donic, możemy wybierać zarówno spośród takich o gładkiej powierzchni (np. duża grafitowa donica ogrodowa z gresu), jak i o zachwycającej fakturze naturalnego betonu z widocznymi pęcherzykami powietrza, które nadają im surowego, a jednocześnie eleganckiego charakteru (np. prostokątna donica betonowa). Oferta jest bardzo szeroka i z pewnością każdy znajdzie w niej coś odpowiedniego dla siebie.

Login

Lost your password?